Versenyeredmények az Aranyban II. félév

„Minden munkából nyereség lesz…”
(Példabeszédek könyve 14:23.)

A Móricz Zsigmond Református Kollégium Arany János Általános Iskolai Tagintézményének tanulói az elmúlt időszakban is számos rangos sport, illetve tanulmányi versenyen bizonyították tehetségüket. A kiváló teljesítmények mögött természetesen rengeteg gyakorlás, otthoni és iskolai felkészülés áll, aminek segítéséért köszönet illeti a felkészítő tanárokat, tanítókat is! Gratulálunk a szép eredményekhez!

Eredményeink a második félévben:

Varga Tamás Matematikaverseny:
7. évfolyam - Jakobicz Anna megyei 5. hely.
Felkészítő: Mrenáné Gönczi Katalin.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny:
3. évfolyam - Duli Angelika megyei 2. hely, felkészítője Pardiné Marjai Erzsébet.
7. évfolyam - Jakobicz Anna megyei 2. hely (meghívást kapott az országos versenyre)
8. évfolyam - Varga Szabolcs 6. hely.
Felkészítőjük Mrenáné Gönczi Katalin.

Dr. Hajdú- Moharos József Országos Református Földrajzi Tanulmányi Verseny:
I. kategória (8. évfolyam): Koncsek Áron 1. hely, Szilasi Martin 10. hely.
Felkészítő: Erneszt Antal Pál

Súlyemelés: Budapest Bajnokság országos egyéni verseny, serdülő korosztály:
1. helyezett Daku Zoltán (61 kg), Kémeri Mihály (73 kg), Kun Nándor (+96 kg). 2. helyezett Petrohai Lajos (55 kg).
Felkészítő: Szabolcsi Károly edző

"A beszéd csak félreértések forrása" helyesíró verseny:
3. évfolyam - Tóth Fruzsina megyei 5. hely, Magony Zina megyei 7. hely.
Felkészítőjük: Halász Julianna, Furkóné Balogh Dóra.

Idegen nyelvi versmondó regionális verseny:
3. évfolyam, angol nyelv - Tóth Réka Regina 1. hely.
Felkészítője: Posztós Laura.

7. évfolyam, angol nyelv - Kui Benedek 3. hely,
Felkészítő: Barabás Marianna.

3. évfolyam, német nyelv - Szarvák Veron 1. hely, különdíj: Magony Zina.
4. évfolyam, német nyelv - Takács Bálint 1. hely, Kovács Károly 2. hely, Somogyi Janka 3. hely.
6. évfolyamon első helyezést ér el Szerencsi Máté.
A gyerekek felkészítő tanára Pillmann-Süveges Beáta.

7. évfolyam, német nyelv - Ökrös Adél Leonetta 2. hely, Kelemen Kata 3. hely.
Felkészítő tanár: Szarvákné Kelemen Dóra

Es weihnachtet schon német országos levelezős csapatverseny:
6. évfolyam - Pápai Szonja, Szilágyi-Pardi Sára Panka, Merrikin Péter 13. hely,
Szarvák Bendegúz Hunor, Tóth Olivér 20. hely.
Felkészítő tanár: Pillmann-Süveges Beáta

Tiszaföldvári megyei német verseny:
5. évfolyam - 2. hely: Ressinka Edit
6. évfolyam - 7. hely: Tóth Olivér
7. évfolyam - 6. hely: Orosz Anna.
A felkészítő tanárok Szarvákné Kelemen Dóra és Pillmann-Süveges Beáta.

Álomút rajzpályázat:
6. évfolyam - Kocsis Henrietta országos díjazott.
Felkészítője Pardiné Marjai Erzsébet.

A második félév elején a Curie Környezetvédelmi Emlékversenyen vettünk részt Szolnokon. Az idei tanévben a verseny témája a levegő, levegőszennyezés és a Körös-Maros Nemzeti Park volt. A 3 fős csapatokat 3 levelezős forduló eredményei alapján hívták be a területi döntőre. Itt az alábbi eredményeket érték el a tanulók:

Felkészítők: Miltényi Katalin és Csatáriné Kovács Mária

Márciusban a Komplex Természettudományi Verseny országos döntőjére került sor. Ide a levelezős forduló eredményei alapján hívták be a 4 fős csapatokat. Az országos döntőre előzetes feladatként madárodút kellett készíteni, és egy prezentációt, amely bemutatja az odút, a készítését és a használatát. A döntő feladatai is leginkább a madarakhoz kapcsolódtak. Itt az alábbi eredményeket érték el a tanulók:

7.

Ugyanebben a hónapban, Szolnokon vettünk részt a Curie Kémia versenyen. A hetedikes és nyolcadikos tanulókat 3 levelezős forduló eredményei alapján hívták be a területi döntőre, melyen más megyék is képviseltették magukat. Diákjaink kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.
A 7. évfolyamosoknál a 3. helyezést érte el Jakobicz Anna és Tóvizi István, Barabás Nelli 9., Orosz Anna 10. míg Ökrös Adél a 13. helyezett lett.
A 8. évfolyamosok között az 1. helyezett Pápai Olivér lett, aki ezzel a teljesítménnyel résztvevője lesz május 11-én az országos döntőnek. Barta Tamás 10.,Szabó Aletta Mara 13., Koncsek Áron 15. és Varga Szabolcs 21. helyezést ért el.
Felkészítő: Miltényi Katalin.

Kosárlabda:
Az elmúlt napokban került sor a Diákolimpia körzeti döntőire kosárlabda sportágban. Csapataink három korcsoportban képviselték iskolánkat. Lányoknál, a III.kcs-ban a harmadik, a fiúknál IV. kcs-ban szintén  harmadik helyezést sikerült  megszerezni. A III. kcs-os fiúk körzeti bajnokként jutottak tovább a megyei döntőbe ahol a dobogó második fokára állhattak. Ezzel az eredménnyel jogot szereztek az országos selejtezőn való részvételre.
A csapat tagjai: Lencsés Csaba, Tóth Olivér, Varga Richárd, Szarvák Bendegúz, Domány István, Tóth Zsombor, Szerencsi Máté, Nagy Zsolt, Paróczai Vajk, Fejér Gergő.

Ez a csapat képviseli iskolánkat az NBA Junior országos bajnokságban is, ami az ország harminc csapata között zajlik. Megyénkből a mieinken kívül még a karcagi Nagykun Református Iskola csapata vesz részt.

Labdarúgás:

Március 29-én iskolánk rendezte meg a Labdarúgó Diákolimpia alapfokú döntőjét a IV. korcsoportban, amelyen 4 csapat vett részt. Iskolánk csapata az első mérkőzésén 7:1 arányban győzte le a Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskola törökszentmiklósi csapatát.
A második mérkőzésen szintén 7:1-re győzedelmeskedtek a fiúk a Kunhegyesi Általános Iskola csapata ellen! Majd a nap végén, a szintén két győzelemmel rendelkező Fegyverneki Móra Ferenc Általános Iskola csapatával játszottunk, amelyen 11:0- ra győztünk!
Ezzel a fiúk megnyerték az alapfokú döntőt és bejutottak a megyei elődöntőbe!